ЕГИПТОЛОГ И АРХЕОЛОГ ПОРУЧУЈЕ МАСКУ: Пирамиде нису градили ванземаљци, нити су фараони дошли из свемира
ТЕХНОЛОШКИ могул Илон Маск твитовао је у петак недоказану теорију да су пирамиде у Египту изградили ванземаљци, као и да је фараон Рамзес Други био дошљак из свемира.
Фото ЕПА
Египатске пирамиде су изграђене пре више од 4.000 година и сматрају се једним од највероватнијих архитектонских достигнућа човечанства. Масков твит "Ванземаљци су, очигледно, изградили пирамиде" веома је наљутио реномираног египтолога и водећег археолога данашњице, доктора Захија Хаваса, који је, видевши да је ова теорија без научних доказа преплавила интернет, био принуђен да реагује и одговори Маску, назвавши његове тврдње бесмислицом.
- Археолошки, историјски и језички писани докази показују да су пирамиде саградили Египћани, као и да је фараон Рамзес Други био Шаркави, из делте Ниле, а његова породица је живела у Пи-Рамзесу, тренутно познатом као Квантир, и владао је Египтом у том периоду - поручио је Захи Хавас милијардеру. - Постоје писни докази у гробницама радника и племића, који се односе на Кеопса и његову пирамиду, која је била симбол бога сунца и део египатских пирамида које су почеле да се граде од треће династије и потрајале све до 18. династије.
Фото В. Данилов
Хавас је нагласио да су гробнице радника који су изградили пирамиду за цео свет доказ како су ове монументалне грађевине биле национални пројекат Египта, као и да су радници градили пирамиду 32 године. Недавно откривени папирус Вади ал-Џарф приказује шефа радника Мурара како говори о изградњи Кеопсове пирамиде и сечењу камених блокова у Тори.
- Надам се да ће милијардер научити нешто и прочитати шта је написано о фараонима и пирамидама, па ће убудуће знати да пирамиде немају никакве везе са свемиром, да су их изгрдили Египћани и да је фараон Рамзес Други - египатски Шаркави.
Препоручујемо
КАД НЕ МОГУ ИРАН Израел напао Либан: Мета војни комплекси Хезболаха (ВИДЕО)
27. 02. 2026. у 00:00
ОМАНСКИ МИНИСТАР: Данашњи преговори САД и Ирана донели значајан напредак
26. 02. 2026. у 23:22
АРАКЧИ ЗАДОВОЉАН: Преговори са САД једни од најозбиљнијих које смо до сада водили
26. 02. 2026. у 22:54
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (3)