ПОВАМПИРИЛА СЕ ИСЛАМСКА ДРЖАВА: Терористи напали затвор, покушали да ослободе саборце и убили 21 особу

Танјуг

03. 08. 2020. у 14:27

У НАПАДУ припадника такозване Исламске државе на затвор на истоку Авганистана, где је заточено више стотина припадника те организације, погинула је најмање 21 особа, саопштили су локални званичници.

ПОВАМПИРИЛА СЕ ИСЛАМСКА ДРЖАВА: Терористи напали затвор, покушали да ослободе саборце и убили 21 особу

Фото: ЕПА

Још 42 особе су рањене током размене ватре у недељу, али биланс жртава тиме није коначан.

Три нападача су за сада убијена, али битка се наставила у понедељак спорадичном пуцњавом која још долази из затвора и оближњег стамбеног комплекса.

Међу мртвима има цивила, заробљеника, стражара и припадника авганистанских снага безбедности, саопштиле су власти.

Напад је почео када је бомбаш самоубица аутомобилом пробио капију затворског комплекса у Џалалабаду у провинцији Нангар, да би потом већи број наоружаних нападача отворио ватру на припаднике авганистанских снага безбедности, а велики број затвореника побегао из затвора искористивши хаотичну ситуацију.

Одговорност за овај смртоносни напад је преузела екстремистичка Исламска држава и мада мотив за напад није познат извесно је да је до њега дошло после саопштења авганистанске обавештајне службе да су авганистанске снаге безбедности ликвидирале једног од команданата Исламске државе.

Политички представник талибана је изјавио да та група није учествовала у нападу у Џалалабаду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (1)

ИЗВОР ЗДРАВЉА И РАДОСТИ ЗА ЧИТАВ ЖИВОТ: Мајчино млеко нема замену