ЗБОГ ГУШЕЊА ПРОТЕСТА: Девет земаља ЕУ за санкције Белорусији
СВЕ су бројнији и све гласнији позиви земаља чланица ЕУ да се Белорусији уведу санкције због насилног гушења грађанских протеста против наводне изборне крађе и победе председника Александра Лукашенка на прошлонедељним председничким изборима.
Фото: Б. Влаховић
Уочи хитних ванредних разговора чланица ЕУ заказаних за данас, најмање 9 земаља чланица изјаснило се за санкције Белорусији, али за такву одлуку је потребно да се доднесе једногласно, преноси Ројтерс.
Пољска, Чешка, Естонија, Летонија, Литванија и Данска затражиле су у заједничком писму да се уведу "рестриктивне мере против белоруских званичника" одговорних за изборне резултате према којима је председник Лукашенко освојио 80 одсто гласова и за пребијања и хапшења учесника грађанских протеста.
-Сматрамо да би ЕУ морала да преузме улогу посредника и то што пре-наводи се између осталог у саопштењу.
Немачка, Аустрија и Шведска већ су затражиле да се одмах уведу санкције, што чини укупно девет земаља чланица ЕУ које захтевају рестрикције против режима председника Лукашенка.
Ројтерс сазнаје у дипломатским круговима у Бриселу да је највећи противник санкцијама Мађарска, која је већ захтевала да се Белорусији укину раније санкције.
Препоручујемо
ЛУКАШЕНКО ОДГОВОРИО МЕДИЈИМА: Нисам напустио Белорусију, жив сам и ту сам
14. 08. 2020. у 11:30
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (5)