ЛЕТЕО ИЗ ЧИКАГА ЗА БЕОГРАД: Немачка ухапсила осуђеног за ратне злочине у Хрватској
НЕМАЧКА полиција на аеродрому Франкфурт ухапсила је једног 55-огодишњег мушкарца, који је у Хрватској осуђен за ратни злочин.

Фото Depositphotos
Према саопштењу полиције, ухапшени, који је за ратни злочин осуђен пре скоро 23 године, има америчко држављанство.
Хрватске власти осудиле су га 1997. због кривичних дела против човечности и за њим расписале европску потерницу.
Он је осуђен на десет година затвора зато што је 1993. за време рата у Хрватској, као припадник војске Републике Српске Крајине убио једног цивила, наводи полиција.
Од тада он је бежао од правде, додаје се у саопштењу.
Ухапшени се налазио на путу из Чикага за Београд, преко Франкфурта, где су га ухапсиле немачке власти.
Полиција је саопштила да је лице притворено и да се чека његово изручење Хрватској.

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (2)