БЕЛОРУСИЈА ЗАИНТЕРЕСОВАНА: ОЕБС понудио сарадњу за решавање кризе
ЛИДЕРИ Парламентарне скупштине ОЕБС-а данас су на онлајн састанку разговарали о ситуацији у Белорусији, разматрајући начине за помоћ у решавању кризе у најбољем интересу белоруског народа, док је Валери Воронетски из белоруске делегације рекао да је његова земља заинтересована за сарадњу са међународном заједницом.

Жене су преузеле главну улогу у протестима / Фото АП
Теме разговора током састанка укључивале су краткорочне и дугорочне стратегије за допринос демократској и стабилној Белорусији, како осигурати подршку људским правима и принципима Хелсиншког завршног акта, као и могућности за даље постизање фер резултата.
Чланови су разговарали о улози коју има ОЕБС и како ПС може да допринесе тим напорима.
Састанку се на кратко придружио Валери Воронетски, члан белоруске делегације при ПС ОЕБС-а, који је понудио перспективу тренутне ситуације на терену и напоменуо да је Белорусија заинтересована за конструктиван ангажман с међународном заједницом.
Председнику Џорџу Церетелију (Грузија) и генералном секретару Роберту Монтели придружили су се председник Одбора ПС за политичка питања и безбедност Ричард Хадсон (САД), као и председавајући, заменик председника и известилац Одбора за демократију, Људска права и хуманитарна питања - Кириакос Хађијани (Кипар), Михаел Линк (Немачка) и Кари Хенриксен (Норвешка).
Такође је на састанку учествовао и Дитмир Бушати (Албанија), који је служио као шеф мисије за посматрање избора ОЕБС-а у Белорусији 2019. године.
Препоручујемо

МУП БЕЛОРУСИЈЕ ОБЈАВИО: Демонстранти позивају на отмицу и малтретирање полиције
20. 08. 2020. у 22:44

СТРАХ И ТРЕПЕТ ЗА НАТО: Белорусија почела тактичке вежбе на западним границама
20. 08. 2020. у 15:09

ВЕНЕЦУЕЛА ПОДРЖАЛА БЕЛОРУСИЈУ: Напади на наше земље по истом сценарију
20. 08. 2020. у 10:51

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)