ПОСЛЕ ХАПШЕЊА БЕНОНА: Незгодни “пријатељи” у Италији ћуте
ИТАЛИЈАНСКИ истомишљеници и савезници Стива Бенона, некадашњег Трамповог блиског сарадника и стратега његове председничке кампање углавном ћуте после хапшења Бенона.

Фото: Фокс Њуз ТВ Принтскрин
Пошто је ухапшен под оптужбом за корупцију и нелегално присвајање милион долара, његови европски савезници би најрадије да га “никад нису видели, никад чули”, али постоје фотографие, снимци, изјаве.
“Наш је”, узвикнуо је тријумфално Бенон када је пре две године вођа “Лиге” Матео Салвини приступио “Покрету” (Тхе Мовемент”) који је Бенон, након раскида са америчком политичком елитом досао да у Европи формира националистицко популистички покрет.
Декларишући се као задрти десничар Бенон се сликао насмејан са вођом партије “Браћа Италије” (Фратели д''Италија), Џорџом Мелоне, која подсећа италијанска штампа ових дана, будући да не говори енглески, није штедела осмехе да би показе колико се слаже са америцким колегом.
Управо је са трибине партије “Фратели д''Италија” Бенон лансирао свој “Покрет” за Европу.
Није штедео речи хвале за “Лигу”, чијег је лидера називао “брат Матео”, а две десничарске странке “Лига” и “Браћа Италије” су “једине у стању да прихвате “Трампово наслеђе и развију га у Европи”, тврдио је Стив Бенон.
Управо у Италији “одакле ће кренути револуција совранизма”, тврдио је пре две године, Бенон је организовао своју школу “гладијатора назионализма и популизма”, а министарство културних добара дало му је на располагање у наредних 20 година, уз минималну надокнаду, манастир “Цертоса ди Трисулти”, у провинцији Фроциноне.
Министарство је повукло своје одобрење, под изговором да “Бенон нема све неопходне реквизите и да је приликом уговарања фалсификовао своју финанцијску ситуацију”, али је суд ову одлуку одбио као закаснелу.
Министарство најављује залбу, али и Бенон, оцигледно јос се осеца јаким, па у интервјуу за “Кориере дела Сера”, прети да це слуцај учинити веома тешким италијанској влади и каже: “Осим тога ко ће им узети манастир у који деценима нико није ниста уложио”.
И још Бенон поручује “да верује италијанском народу, симболичном значају Рима, без обзира што се Покрет Пет Звездица предао кинеској комунистичкој партији за новац и уз срамотно незнање”, тврди Бенон.
Препоручујемо

ТРАМПОВИ САРАДНИЦИ: Ово су председникови адвокати и саветници који су завршили у затвору
20. 08. 2020. у 20:55

ТРАМП У БАЈДЕНОВОМ РОДНОМ МЕСТУ: Напустио вас је, пола века Џозеф изневерава Америку
21. 08. 2020. у 00:59

ОБАМА ОШТРО КРИТИКОВАО ТРАМПА: Функцију председника третира као ријалити шоу
20. 08. 2020. у 12:42

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)