РАЗНЕЛИ ГА ДОК ЈЕ ПРИЛАЗИО ЏИПУ: Објављен снимак бруталне ликвидације руског генерала (ВИДЕО)
РУСКИ генерал Вјачеслав Гладка погинуо је, а три руска војника су рањена током гранатирања руског конвоја недалеко од Деир ал Зора у Сирији.

Фото: Твитер
Гладка је убијен у уторак док је обилазио место које су исламисти претходно гранатирали.
Док је генерал прилазио џипу његов конвој је сравњен са земљом. Гладка је страдао на лицу места, а камере су забележиле бруталну егзекуцију.
Подсетимо, у понедељак је гранатирана и једна заједничка турско-руска патрола у провинцији Идлиб, али није било повређених.
У међувремену, након шестомесечног примирја, на неколико градова који су под контролом побуњеника на северозападу Сирије, извршени су ваздушни напади иза којих, како се верује, стоји руска ратна авијација.
Према доступним информацијама, борбени авиони су са велике висине бомбардовали подручја око Харбануша и Шеик Бар Нара, али се верује да је реч о руским Сухојима.
(Телеграф.рс)
Препоручујемо

НАПАДНУТА РУСКА ВОЈНА БАЗА: Непријатељска летелица осетила моћ руског ПВО
12. 08. 2020. у 14:02

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ЉУДИ, ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Ердоган ухватио Макронов средњи прст и - не пушта! Снимак руковања постао хит на друштвеним мрежама (ВИДЕО)
"ДИПЛОМАТСКИ" стисак.
19. 05. 2025. у 16:40 >> 16:48
Коментари (6)