РУСИ СЕ ВРАЋАЈУ НА КУБУ: Почела експлоатација нафте на карипском острву

Новости онлине

27. 08. 2020. у 00:44

РУСКА државна компанија „Зарубежњефт“ почела је да експлоатише нафту на налазишту „Бока де Харуко“ на Куби, саопштено је из руске компаније, преноси портал „Лента“.

РУСИ СЕ ВРАЋАЈУ НА КУБУ: Почела експлоатација нафте на карипском острву

Фото: Депоситпхотос

Како се наводи, на нафтном пољу је израђена прва хоризонтална бушотина. Обим експлоатације износи 52 тоне нафте дневно. Притом, експлоатисана нафта је високо вискозна, што пројекат чини јединственим када је реч о сложености. Нафту експлоатише заједничко предузеће „Зарубежњеф“ и кубанска компанија „Купет“, које је формирано 2011. године.

Примењивана технологија „оплемењивања“ нафте развијена је уз учешће Казањског федералног универзитета.

Компанија „Зарубежњефт“ основана је 1967. године, а 2004. је постала акционарско друштво, чији је једини власник руске Федерална агенција за управљање државном имовином („Росимушчество“).

Основни пројекти које компанија реализује везани су за експлоатацију нафте у Вијетнаму и Босни и Херцеговини.

Активно је и заједничко предузеће са вијетнамском компанијом „ПетроВијетнам“, које експлоатише 13 налазишта нафте у руским регионима.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: Време је да се прогоне људи

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.

22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (3)

ЛЕТО КАДА СУ НАУЧИЛИ ДА ПЛИВАЈУ – ЧАК 85 МАЛИШАНА У ЉИГУ ТРЕНИРАЛО СА НИКОЛОМ РАЂЕНОМ