ЛУКАШЕНКОВО ОШТРО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ДЕМОНСТРАНТЕ: "Нећу дозволити напад на било коју цркву у земљи!"

Танјуг

01. 09. 2020. у 18:26

ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко изјавио је данас да неће дозволити напад на било коју цркву у земљи.

ЛУКАШЕНКОВО ОШТРО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ДЕМОНСТРАНТЕ: Нећу дозволити напад на било коју цркву у земљи!

Фото: АП

- У Белорусији су римокатоличке цркве биле отворене и остаће отворене. Сваки Белорус би требало да има свој пут до катедрале. Нећу дозволити било какве нападе на било коју цркву у нашој земљи - рекао је Лукашенко.

Увече 26. августа, демонстранти који су протестовали против резултата белоруских председничких избора окупили су се на Тргу независности у Минску.

Припадници интервентне полиције су стигли и почели да хапсе демонстранте, од којих су се неки склонили у Црвену цркву.

Снаге безбедности су их тамо закључале, али су их касније пустиле.

Поглавар римокатоличке цркве у Белорусији, надбискуп Тадеуш Кондрусиевич осудио је акције снага безбедности против демонстраната, као и инцидент у Црвеној цркви у Минску.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (7)

ИРАН ДОНЕО ИСТОРИЈСКУ ОДЛУКУ! Ово су сви чекали