СУЂЕЊЕ ЗА УБИСТВО ЈАНА КУЦИЈАКА Бизнисмен оптужен да је наручио убиство новинара проглашен невиним
СЛОВАЧКИ суд пресудио је данас да утицајни бизнисмен Марјан Кочнер није крив у случају убиства новинара Јана Куцијака, саопштио је председавајући судија.
Фото: АП/Petr David Josek
Суд је другог опртуженог прогласио кривим за учешће у убиству, али је установио да нема доказа да је Кочнер наручио убиство, преноси Ројтерс.
Убиство Куцијака и његове веренице у фебруару 2018,. године довело је до масовних протеста у Словачкој, након чега су оставке поднели премијер, неколико министара, шеф полиције и директор антикорупцијског одељења Националне агенције за криминал.
У време када је убијен, Куцијак је истраживао везе италијанске мафије са особама из словачке владе.
Препоручујемо
ИРАНСКИ ПОТПРЕДСЕДНИК ЗАКЉУЧИО: САД и Израел нису успели да ослабе водеће индустрије
09. 05. 2026. у 20:08
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)