КОРОНА У ИТАЛИЈАНСКИМ ШКОЛАМА: Око 13.000 запослених у школама заражено ковидом-19
У ИТАЛИЈИ је до сада на вирус ковид-19 тестирано скоро 50 одсто запослених у школама, што је око 500.000 наставника и ненаставног школског особља, а 2,6 одсто тестираних, односно око 13.000 људи, позитивно је.
Фото: Танјуг/АП
То су подаци које је саопштила канцеларија италијанског специјалног комесара за ванредне ситуације Доменика Аркурија.
Највише тестова спроведено је у Ломбардији, где је тестирано 70 одсто, док је на последњем месту Сардинија са пет одсто, а извештај не обухвата регион Лацио, који је тестирање спровео независно, наводи агенција Анса.
Очекује се да ће 24. септембра проценат тестираних радника у школама на територији Италије бити повећан на 60 до 70 одсто.
Како је саопштено, од 14. септембра, када ће почети школска настава у већем делу Италије, достављаће се око 11 милиона заштитних маски дневно које ће ученицима бити неопходне за улазак у школу.
Број новооболелих на дневном нивоу у Италији и даље расте, а према последњим подацима регистровано је 1.597 нових случајева ковида-19.
Истовремено, разматра се могућност да трајање карантина у Италији буде скраћено са 14 на десет дана, о чему ће процену дати Научно-технички комитет на састанку у уторак.
Препорука Светске здравствене огранизације (СЗО) је 14-дневни карантин, на основу доступних података о периоду инкубације који је у просеку четири до пет дана, са горњом границом од две недеље.
Препоручујемо
НОВИ ШОК ЗА БОЛЕСНОГ БЕРЛУСКОНИЈА: На корону позитивна и најстарија ћерка Марина
07. 09. 2020. у 12:39
ПРЕМИЈЕР КОНТЕ: Немам речи за оне који негира пандемију, нека погледају бројке
06. 09. 2020. у 00:44
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице
САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.
05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)