НАВИЈАМ ЗА ТРАМПА: Орбан пун речи хвале за америчког председника - Он је добар за Централну Европу

Новости онлине

11. 09. 2020. у 16:52

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да навија за реизбор америчког председника Доналда Трампа, јер је оно што он представља „добро за Централну Европу“.

НАВИЈАМ ЗА ТРАМПА: Орбан пун речи хвале за америчког председника - Он је добар за Централну Европу

Фото: ЕПА

Орбан рекао је да је био у кухињи када га је синоћ позвао Трамп и да су дуго разговарали о пандемији корона вируса у Сједињеним Државама, предстојећим америчким председничким изборима и билатералним питањима.

- Оно што председник Трамп представља, добро је за Централну Европу, због чега навијамо – бар ја лично – да он победи на изборима - рекао је Орбан државном радију.

У јулу 2016. године Орбан је био први европски лидер који је јавно подржао Трампову председничку кандидатуру. У то време Орбан је рекао да више воли Трампа због његових антитерористичких ставова и противљења „извозу демократије“.

Мађарска влада суочена је са критикама Европске уније због наводног подривања демократских вредности и владавине закона, укључујући питања медијских слобода, мањинских права, изборног система и академских и верских слобода.

Орбан је такође рекао да се све чешће дешава да данас државни лидери неформално разговарају телефоном и граде личне односе, уместо да се ослањају на формалне дипломатске контакте.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОДБИЛИ ПРЕКИД ВАТРЕ И ГОМИЛАЈУ ЈАКЕ СНАГЕ КОД ЛИМАНА: Спрема се велика офанзива, ништа од мира у наредним месецима!

РУСИ ОДБИЛИ ПРЕКИД ВАТРЕ И ГОМИЛАЈУ ЈАКЕ СНАГЕ КОД ЛИМАНА: Спрема се велика офанзива, ништа од мира у наредним месецима!

ЈУЧЕ је Москва одбила мировни предлог и прекид ватре на 30 дана са Украјином. Високи званичници Трампове администрације у последњим данима воде разговоре о томе да Вашингтон можда неће бити у стању да издејствује прекид ватре између Русије и Украјине у наредним месецима. За то време, Москва гомила трупе у Доњецкој области и спрема се за велику офанзиву.

02. 04. 2025. у 14:59

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (0)

ОВО ЈОШ НИСТЕ ВИДЕЛИ: Лука Дончић добио свој терен на другом крају света (ВИДЕО)