НАПРАВЉЕН ЈЕ ОПАСАН ПРЕСЕДАН! Министар спољних послова Белорусије најавио: Бићемо принуђени да одговоримо!
МИНИСТАРСТВО спољних послова Белорусије описало је данас као "опасан преседан" резолуцију Савета за људска права Уједињених нација, којом се тражи од УН да надгледају наводна кршења људских права у Белорусији.
Фото: АП
Министарство је оптужило тај савет да се меша у унутрашње послове Белорусије.
Обраћајући се новинарима, министар спољних послова Белорусије Владимир Макеј назвао је резолуцију "апсолутном измишљотином".
Поводом могућности да ЕУ уведе санкције Минску, Макеј је рекао да је одговор неизбежан.
- Наравно, бићемо принуђени да одговоримо адекватно - поручио је Макеј, а објављено је на сајту министарства.
Како је навео, то ће подразумевати персоналне санкције против представника различитих структура ЕУ, као и санкције против представника различитих држава-чланица ЕУ.
Макеј је упозорио да би одговор Белорусије на могуће санкције могао да утиче на акредитације које се додељују представницима међународних медија како би могли да раде у земљи.
Савет за људска права Уједињених нација данас је, након жустре дебате у Женеви, усвојио резолуцију, којом се тражи брза и већа контрола наводних кршења људских права у Белорусији.
У резолуцији се висока комесарка УН за људска права Мишел Башеле позива да размотри ситуацију у Белорусији и поднесе извештај до краја године.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (7)