СИТУАЦИЈА У ФРАНЦУСКОЈ АЛАРМАНТНА: Више од 16.000 заражених у једном дану!
СВЕ лампице у Француској су у црвеном: у четвртак су објављени подаци да се за један дан у земљи заразило преко 16.000 људи! То је апсолутни рекорд од избијања епидемије. У првом таласу, највише је било око 7.500 инфицираних.
Фото: АП
Број пацијената на реанимацији премашио је хиљаду. Има и преко хиљаду жаришта.
Такође, број особа на болничком лечењу прешао је 6.000.
За један дан, преминуле су 52 особе.
Постотак позитивних у односу на тестиране достигао је 6,5 одсто.
Француска је, тако, земља са далеко највећим бројем заражених на дневном нивоу у целој Европи. Примера ради, у Француској има само шест пута мање заражених него у Индији која има чак 20 пута више становника, а која се данас сматра епицетром заразе корона вируса у свету.
Француске власти, међутим, и даље истичу функционисање привреде, наглашавајући да мора да се пронађе равнотежа између одржавања јавног здравља и функционисања предузећа, уз поштовање мера заштите, па и даље не посежу за поновним увођењем карантина.
Потпуно затварање барова и ресторана у Марсељу многи, међутим, сматрају последњим кораком поред враћање локалног изоловања становништва.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)