ПРЕШЛИ СТЕ ЦРВЕНУ ЛИНИЈУ: Макрон бесан због пребацивања сиријских терориста у Нагорно-Карабах

Тањуг

02. 10. 2020. у 11:38

ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон изјавио је данас да је његова земља потврдила да је више од 300 радикалних исламиста стигло из Сирије, преко турског Газијантепа, у зону сукоба у Нагорно-Карабаху.

ПРЕШЛИ СТЕ ЦРВЕНУ ЛИНИЈУ: Макрон бесан због пребацивања сиријских терориста у Нагорно-Карабах

Фото: Танјуг-АП

- Понашање Турске није достојно једне државе чланице НАТО и сматрамо да су такве акције потпуно неприхватљиве. У овом случају, црвена линија је већ пређена - рекао је Макрон, обраћајући се новинарима након првог дана самита ЕУ у Бриселу.

Он је објаснио да је више од 300 сиријских исламистичких милитаната изведено из зоне Алепа и потом распоређено у конфликтној зони Нагорно-Карабаха преко турског Газијантепа како би учествовали у непријатељским акцијама на страни Азербејџана.

- Ово је потврђена чињеница, ти људи су идентификовани и праћени и сви су повезани са терористичком организацијом Исламском државом - рекао је Макрон, преноси ТАС С.

Он је додао да је о томе разговарао са руским председником Владимиром Путином који је, како је навео, потврдио да је Русија обавештена о томе.

Он је додао да ће Француска, Русија и САД, као коопредседавајуће у Минској групи ОЕБС-а, представити низ иницијатива како би зауставиле сукобе у Нагорно Карабаху у најкраћем могућем времену.

У међувремену, председник Европског савета Шарл Мишел рекао је да лидери ЕУ позивају Турску да престане да се меша у питање Нагорно-Карабаха и да игра конструктивну улогу у деескалацији ситуације.

- Да, сви би требало да имају конструктивнију улогу у промовисању деескалације. Желимо да престане страно мешање, то само отежава ситуацију - поручио је Мишел.

Ситуација у Нагорно-Карабаху ескалирала је 27. септембра када су почеле борбе на спорној територији. И Азербејџан и Јерменија прогласили су ратно стање и увели мобилизацију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (5)

АМЕРИКА ЈЕ ЗАТЕЧЕНА, ОДМАХ РЕАГОВАО И ДОНАЛД ТРАМП! Најбогатији спортиста на свету изазвао хаос!