ПУТИН И ЛУКАШЕНКО О РАТУ ЈЕРМЕНИЈЕ И АЗЕРБЕЈЏАНА: Ево за шта се залажу председници Русије и Белорусије

Novosti online

07. 10. 2020. у 13:54

ПРЕДСЕДНИЦИ Белорусије и Русије Александар Лукашенко и Владимир Путин разговарали су телефоном о унутрашњим питањима у позадини светске кризе, саопштила је прес-служба белоруског лидера.

ПУТИН И ЛУКАШЕНКО О РАТУ ЈЕРМЕНИЈЕ И АЗЕРБЕЈЏАНА: Ево за шта се залажу председници Русије и Белорусије

Фото: ЕПА

Лукашенко је прво честитао Путину 68 рођендан, након чега су двојица лидера разговарала о билатералној сарадњи и међународним темама.

- Председници су се кратко дотакли и унутрашњег стања у Белорусији и Русији у позадини светске кризе, као и неких других аспеката међународне ситуације - наводи се у саопштењу.

Како се наводи, разговарано је и о билатералној сарадњи. Лидери су „још једном позитивно оценили улогу међурегионалних контаката и сарадње предузећа“.

Председници су се дотакли и ситуације у Нагорном Карабаху и Киргизији. Они су се заложили за мирно решавање кризе, "јер у региону гину људи".

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (2)

ЗА 10 ДАНА ВИШЕ ОД 800 БЕСПЛАТНИХ ПРЕГЛЕДА: Караван „Твоја штитна, твој штит“ наставља свој пут по Србији