ОД СУБОТЕ ПООШТРЕНЕ МЕРЕ: Опет више од 18.000 заражених у једном дану у Француској - на посебном удару ови градови
ПОНОВО је у Француској било више од 18.000 заражених за само један дан!

Фото: АП
Постотак позитивних у односу на тестиране је изузетно висок и износи чак 9,8 одсто. Поређења ради, после изласка из изолације био је око једног процента. Од среде до четвртка преминуло је 77 пацијената.
Број болесника и особа на реанимацији је релативно стабилан и креће се око 7.600 и 1.400, али је директор Регионалне агенције за здравље у Паризу Орелијен Русо најавио "јаку плиму" нових случајева у болницама у следећим данима, због чега је у париском региону активиран "ојачани бели план", што подразумева могућност репрограмирања операција које нису неопходне, да би сви расположиви капацитети били спремни за предстојећи очекивани притисак на болнице због пандемије.
Министар здравља Оливије Веран је у четвртак прогласио градове Лион, Лил, Гренобл и Сент Етјен за зоне максималне узбуне поводом корона вируса, у којој се већ налазе Париз, Марсељ и Гвадалупе.
То значи да ће и у овим градовима од суботе бити пооштрене мере, које између осталог подразумевају потпуно затварање кафеа и барова. Слично би могло да се догоди и Тулузу и Монпељеу од понедељка. Дижон и Клермонферан су сврстани у категорију ојачане узбуне.

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (0)