ВАКЦИНА У УПОТРЕБИ ВЕЋ ОД КРАЈА МЕСЕЦА: "Спутњик" против короне прво у Русији

Танјуг

12. 10. 2020. у 19:40

МАСОВНА употреба вакцине против корона вируса "Спутњик В" у Русији могла би да почне од краја октобра или почетка новембра, саопштио је директор Руског фонда за директна улагања Кирил Дмитријев.

ВАКЦИНА У УПОТРЕБИ ВЕЋ ОД КРАЈА МЕСЕЦА: Спутњик против короне прво у Русији

Фото Н. Скендерија

Дмитријев је истакао да ће производња вакцине бити примарно усмерена на покривање потражње у Русији, преноси ТАС С.

Он је такође рекао да се нада да ће руска вакцина на Блиском истоку добити одобрење за употребу у новембру.

Русија је 11. августа постала прва земља на свету која је регистровала вакцину против корона вируса, под називом "Спутњик В". Вакцину је развио Истаживачки институт за епидемиологију и микробиологију "Гамалеја".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ПРВИ ПУТ ПОСЛЕ РАТА У МЕСТУ ГДЕ ЈЕ ОДРАСТАЛА: Видите ШТА је дочекало Лену у Хрватској и КАКО су мештани реаговали