ПОРУЧИО МУ ДА ЈЕ ЛУД? Жесток сукоб Ердогана и Макрона
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган напао је данас свог француског колегу Емануела Макрона због његове политике према муслиманима, рекавши да су му потребне провере менталног здравља.

Фото: ЕПА
- Шта рећи за шефа државе који се овако понаша према милионима припадника различитих верских група: пре свега, имајте провере менталног здравља - рекао је Ердоган у телевизијском обраћању, пише Аваз.
Макронов предлог за „одбрану секуларних вредности од радикалног ислама“ наљутио је турску владу, проширујући све дужу листу спорова између француског лидера и Ердогана.
Макрон је овог месеца ислам описао као религију "у кризи" широм света и рекао да ће влада у децембру представити мере јачања закона из 1905. којим су службено одвојене религија и држава у Француској.
Најавио је строжи надзор школовања и бољу контролу над страним финансирањем џамија.

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (1)