ЕРДОГАН: Време је да се разговара о две државе на Кипру
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас да је време да се разговара о реалном предлогу решења "две државе" на подељеном острву Кипар и додао да параметри текућих разговора нису одрживи.
Фото: Presidential Press Service via AP, Pool/ЕПА
Говорећи на конференцији за новинаре с председником кипарских Турака Ерсином Татаром у Анкари, Ердоган је рекао да је приступ кипарских Грка блокирао претходне покушаје проналажења решења, преноси Ројтерс.
- Мора се схватити да се према тренутним параметрима не може постићи резултат након преговарачког процеса који траје више од пола века - рекао је Ердоган.
- У овој фази верујемо да ће започињање разговора на основу федерације бити губитак времена. Стога верујемо да се решење две државе сада мора изнети са реалним предлогом - додао је турски председник.
Раније овог месеца, Северни Кипар је делимично отворио град Варошу, ограђено одмаралиште напуштено на ничијој земљи након турске инвазије 1974. године, што су критиковале Сједињене Државе, Грчка и кипарски Грци.
Ердоган, који је рекао да ће посетити северни Кипар 15. новембра, рекао је да жели да иде на излет у Варошу.
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (1)