ИСТРАЖИВАЧИ СА ХАРВАРДА: Мали ризик од заразе короном у авиону

Танјуг

27. 10. 2020. у 21:56

РИЗИК од заразе Ковидом-19 у авионима је, уз предузете безбедносне мере, врло низак, знатно мањи него у продавници или ресторану, објавили су данас истраживачи са Харварда.

ИСТРАЖИВАЧИ СА ХАРВАРДА: Мали ризик од заразе короном у авиону

Фото: АП

Истраживање је финанцирала групација Airlines for America која окупља авиокомпаније и производаче авио-опреме, у време док америчке фирме месечно бележе милијарде долара губитака због пада промета од 65 посто због корона вируса, преносе амерички медији.

Амерички авиопревозници имају 50 посто мање летова него прошле године.

Истраживање је показало да након што су авиокомпаније увеле обавезно ношење маски, појачале чишћење и измениле поступак уласка и изласка путника, "има јако мало доказа о зарази током лета“.

Наводи се како авиони имају систем вентилације који промени ваздух просечно свака два до три минута, чиме се уклања 99 посто честица величине корона вируса.

Научници истичу и да маске значајно смањују ризик од преноса заразе.

Амерички центар за контролу и спречавање болести је препоручио да путници и чланови посаде у авионима и на аеродромима носе маске како би се спречило ширење Ковида-19.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (1)

ВЕЛИКА ЕКСПЛОЗИЈА У АМЕРИЦИ: Има повређених (ВИДЕО)