ПОСЛЕ РАЗОРНОГ ЗЕМЉОТРЕСА ОД 7 СТЕПЕНИ: Турску погодила још 84 слабија потреса
НАКОН земљотреса јачине скоро седам степени, подручје Турске и Грчке тресло се још 84 пута, од којих је 16 било јаче од четири степена, извештава Си-Ен-Ен Турк.
Фото: Танјуг/AP Photo/Ismail Gokmen
Највише су погођени Измир у Турској и острво Самос у Грчкој.
Турско министарство унутрашњих послова за катастрофе и управљање ванредним ситуацијама (АФАД) саопштило је да је погинуло најмањре дванаест људи, из рушевина спасено 70, а повређено више од 300 грађана.
Екипе за спасавање настављају потрагу за преживелима у русевинама 12 зграда у Измиру.
На грчком острву Самос пронађена су тела двоје тинејџера. Смрт дечака и девојчице потврђена је након што су пронађени испод срушеног зида.
Први, најјачи земјотрес осетили су и грађани Истанбула.
Препоручујемо
РАСТЕ БРОЈ МРТВИХ У ТУРСКОЈ: Више од 400 повређених у разорном земљотресу (ФОТО/ВИДЕО)
30. 10. 2020. у 18:11
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)