ПОТРАГА ЗА ПРЕЖИВЕЛИМА У 17 СОЛИТЕРА: Више од 500 повређених, страдало 12 људи

Новости онлине

30. 10. 2020. у 20:31

РАСТЕ број мртвих у Турској након разорног земљотреса. Према последњим информацијама министра животне средине и урбаног развоја Мурата Курума живот је изгубило 12 људи, а 512 је повређено. Спасиоци и мештани трагају за преживелима.

ПОТРАГА ЗА ПРЕЖИВЕЛИМА У 17 СОЛИТЕРА: Више од 500 повређених, страдало 12 људи

Фото: Танјуг/АП

Градоначелник града Сеферихисар у провинцији Измир Исмаил Јетискин изјавио је да су се у тренутку потреса на мору налазили рибари о чијој се судбини сада ништа не зна.

Градоначелник претпоставља да међу њима можда има жртава.

Директор Опсерваторије Кандили Халук Озенер каже да је земљотрес био јачине 6,9 степени а да је за време потреса настала тектонска раселина дужине 30-40 километара.

Земљотрес је нешто пре 14 часова погодио грчка острва и део Турске на Егејском мору.

Медији јављају да се потрес осетио све до Истанбула и Атине. Након снажног земљотреса осетио се низ нешто слабијих потреса.

Велика материјална штета причињена је на грчком острву Самос и у Измиру у Турској, а на снимцима се види како се зграде руше у трену, а море надире на улице. У провинцији Измир потрага за преживелима одвија се тренутно у 17 зграда.

Министри спољних послова Турске и Грчке Мевлут Чавушоглу и Никос Дендијас договорили су се о пружању узајамне помоћи након земљотреса, саопштио је Спутњику извор из Министарства спољних послова Турске.

„Министар спољних послова Грчке Никос Дендијас позвао је телефоном нашег министра спољних послова Мевлута Чавушоглуа и изразио је саучешће због земљотреса који је погодио Измир. Министри су се договорили да у у случају потребе пруже међусобну помоћ и подршку“, рекао је саговорник Спутњика.

Према његовим речима, стране су се договориле да остану у сталном контакту.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ИЗВОР ЗДРАВЉА И РАДОСТИ ЗА ЧИТАВ ЖИВОТ: Мајчино млеко нема замену