РАСТЕ БРОЈ ЖРТАВА У РАЗОРНОМ ЗЕМЉОТРЕСУ: У Турској погинуло 44 људи - земља се тресла још 833 пута!
У ЗЕМЉОТРЕСУ који је у петак погодио Турску погинуле су 44 особе, саопштила је служба за ванредне ситуације (АФАД).
Фото: ЕПА
Како пише агенција Анадолија, АФАД је објавила и да је након најјачег земљотреса уследило још 833 мањих потреса, а 40 је било јаче од четири степена.
Потрага за преживелима у рушевинама у егејској области провинције Измир се настављају.
Према званичним подацима, повређено је скоро 900 људи. Из болница је отупушетно 667 повређених, а на лечењ је задржано 229 људи.
Земљотрес јачине од скоро седам степени који је у петак потресао егејску обалу Турске и грчко острво Самос, осетио се до Атине и Истанбула, а највише је штете изазвао је у Измиру.
Препоручујемо
ДВЕ ЖРТВЕ СА КОСОВА: У разорном земљотресу у Турској страдало двоје из исте породице
31. 10. 2020. у 19:47
ЕРДОГАНОВО ВЕЛИКО ОБЕЋАЊЕ: Свако ко је изгубио кућу у земљотресу добиће потпуно нову
31. 10. 2020. у 16:12
ЧУДО У ИЗМИРУ! Мајка и троје деце извучени из рушевина након 18 сати (ВИДЕО)
31. 10. 2020. у 15:49
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)