ЦРНИ БИЛАНС: Број жртава земљотреса у Турској повећан на 51

танјуг

01. 11. 2020. у 12:51

Потпредседник Турске Фуат Октај саопштио је данас да је у земљотресу у Измиру погинула 51 особа, јавила је агенција Анадолија.

ЦРНИ БИЛАНС: Број жртава земљотреса у Турској повећан на 51

Илустрација/Фото АП

Октај је рекао како је планирано да у дистриктима Борнова, Бајракли, Буча и Конак буде постављено 3.880 шатора за оне чији су домови порушени.

Служба за ванредне ситуације (АФАД) објавила је и да је након најјачег земљотреса уследило још 833 мањих потреса, а 40 је било јаче од четири степена.

Потрага за преживелима у рушевинама у егејској области провинције Измир се настављају.

Према званичним подацима, повређено је скоро 900 људи.

Из болница је отупушетно 667 повређених, а на лечењ је задржано 229 људи.

Земљотрес јачине од скоро седам степени који је у петак потресао егејску обалу Турске и грчко острво Самос, осетио се до Атине и Истанбула, а највише је штете изазвао је у Измиру.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

ТРАМПА ПИТАЛИ ДА ЛИ ЈЕ ПУТИН ДИКТАТОР: Амерички председник изненадио одговором

НОВИНАРИ су Трампа питали хоће ли руског председника Владимира Путина означити као „диктатора“, с обзиром на то да је претходно тим речима описао украјинског председника Володимира Зеленског.

24. 02. 2025. у 19:45

Коментари (0)

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ: Откривено шта је Мађарска управо урадила за Русију