КОРОНА РЕКОРД У АУСТРИЈИ: 8.421 новозаражених и 37 преминулих

Танјуг

07. 11. 2020. у 13:02

У АУСТРИЈИ је данас забележен нови рекорд у дневном броју новозаражених вирусом корона, који је, у последња 24 сата, достигао цифру од 8. 241.

КОРОНА РЕКОРД У АУСТРИЈИ: 8.421 новозаражених и 37 преминулих

Новости

У овој недељи Аустрија је у три наврата "пробила" рекорд, најпре прешавши број од 6. 000, а прекјуче и 7. 000.

Иначе, аустријски канцелар Себастијан Курц још пре више недеља указивао је да ће здравствени систем Аустрије бити у проблему када дневни број новозаражених пређе 6. 000.

Такође, Аустрија је од уторка увела друго "закључавање" са полицијским часом од 20 до шест ујутро.

"Закључавање" за сада није дало жељене ефекте, те се очекује да ће аустријска влада најкасније у петак разматрати даље пооштравање.

У последња 24 сата преминуло је 37 особа, тако да укупан број умрлих од ковида или заражених износи 1.371.

Од почетка епидемије у Аустрији, крајем фебруара, на корона вирус позитивно је тестирано 146.685 особа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

А КУД ЋУ САД ЈА – цртица поводом представе Башта сљезове боје