МАЂАРСКО И ПОЉСКО "НЕ" ЕВРОПИ: Будимпешта и Варшава блокирају усвање буџета ЕУ
МАЂАРСКА и Пољска блокирале су успостављање фонда ЕУ за опоравак од корона вируса, у износу од 750 милијарди евра, због противљења повезивању фондова ЕУ са поштовањем владавине права.

Фото ЕПА
- Амбасадори ЕУ нису могли да постигну неопходан консензус због резерви које су изразиле две државе чланице - рекао је портпарол немачког председавања Саветом ЕУ.
Портпарол мађарске Владе Золтан Ковач потврдио је да је Будимпешта уложила вето на заједнички буџет ЕУ.
- Мађарска је, као што је премијер Виктор Орбан упозорио, уложила вето на буџет, јер не можемо да подржимо пројекат у његовом садашњем облику који повезује оцењивање владавине права са одлукама о буџету - написао је Ковач на Твитеру.
У ЕУ наглашавају да се Мађарска и Пољске не противе ”суштинском споразуму” будућег заједничког бужета, постигнутом крајем јула на састранку лидера ЕУ у Бриселу, а који за наредни седмогодишњи период, заједно са фондом за опоравак, износи 1.824 милијарде евра.
Напомиње се да је неопходно што пре постићи свеобухватан договор како би што пре дошло до имплементације средстава неопходних за отклањање последица пандемије Ковид-19 на економију ЕУ.
Препоручујемо

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)