БЕРЛИН ОТКАЗАО ПОСЛУШНОСТ ВАШИНГТОНУ: Санкције „Северном току 2“ су недопустиве
НЕМАЧКА влада је поновила САД свој став да су недопустиве екстериторијалне санкције против „Северног тока 2“, саопштила је агенција „Блумберг“, позивајући се на владин извештај од 17. Новембра који је упућен Бундестагу.
Фото: АП
-Ништа се није променило у принципијелном ставу федералне владе која одбацује екстериторијалне санкције и сматра да су оне супротне међународном праву. Ми ћемо пажљиво пратити ток даљњих дискусија у америчком конгресу и колико је то могуће пратити их преговорима са америчком страном- наводи се у извештају Владе.
Влада је указала и да ће она координисати даље акције са европским партнерима, Европском комисијом и компанијама које учествују у пројекту.
-На састанку од 6. новембра 2020. године немачких и европских компанија са представницима Стејт департмента, Министарства правде и америчком амбасадом, којем су такође присуствовали и представници Владе Немачке, поновљен је став Немачке представницима америчке владе- указано је у документу.
Раније је агенција ДПА, позивајући се на представника америчке Владе, саопштила да су власти САД ступиле у контакт са европским компанијама које учествују у изградњи „Северног тока 2“ и упозориле их на претње санкцијама.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
НЕМАЧКИ МИНИСТАР: Завршићемо гасовод Северни ток 2, само је питање када
17. 10. 2020. у 16:36
ДЕЦА АМЕРИЧКИХ ПОЛИТИЧАРА КРЕЋУ У ИЗБОРЕ 2026 ГОДИНЕ: Настављају политичке династије
25. 12. 2025. у 23:33
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)