ОШТРА ПОРУКА МЕРКЕЛОВЕ НЕМЦИМА: Затварање, маске и на отвореном на снази до 20. децембра

Танјуг

25. 11. 2020. у 22:46

НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел изјавила је данас да се договорила са лидерима 16 немачких савезних држава да мере против ширења корона вируса остану на снази до 20. децембра, додајући да је врло вероватно да ће мере остати на снази све до јануара.

ОШТРА ПОРУКА МЕРКЕЛОВЕ НЕМЦИМА: Затварање, маске и на отвореном на снази до 20. децембра

Фото: АП

-Број инфекција и даље је на превисоком нивоу-, рекла је Меркел новинарима, али је додала да ће мере бити олакшане током божићних празника, пренео је Ројтерс.

Она је рекла да ће у Немачкој бити уведена обавеза ношења маски на отвореном, тамо где је велика фреквенција људи или у градским центрима, преноси Ројтерс.

Фото Танјуг-АП

Ангела Меркел

-Још смо далеко од 50 заражених на 100.000 становника током седам дана. Убеђена сам и у томе смо се сложили, још морамо да тежимо том циљу- рекла је канцеларка.

Британска агенција подсећа да је Немачка 2. новембра увела нови "локдаун" како би се изборила са другим таласом вируса који је захватио целу Европу.

Према договореним мерама у Немачкој, на приватним окупљањима ће бити дозвољено присуство највише пет особа, не рачунајући децу, док ће за време божићних празника бити дозвољено окупљање највише до 10 особа, додаје Ројтерс.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Шешељ о Петеру Мађару: Политичка еуфорија траје кратко као заљубљеност, па после сурова реалност показује своје зубе