ЈЕДАН ТВИТ ОБОРИО ВРЕДНОСТ БИТКОИНА? Тренутно је на најнижем нивоу у последњих 10 дана

Танјуг

26. 11. 2020. у 15:45

КАО што се и могло очекивати у неком тренутку, биткоин који је у протеклом периоду вртоглаво растао, данас је према последњим подацима пао на најнижи ниво у последњих 10 дана.

ЈЕДАН ТВИТ ОБОРИО ВРЕДНОСТ БИТКОИНА? Тренутно је на најнижем нивоу у последњих 10 дана

Фото АП

То се десило услед распродаје која се проширила и на друге мање дигиталне кованице. Вредност биткоина се снизила за чак 13 одсто, на 16.317 долара, а подсећамо - у среду је забележен максимум од 19.521 долар.

Ова алтернативна валута тренутно се тргује у паду од 8,0 одсто.

Иначе, биткоин, за који многи тврде да је валута будућности, ове године је ојачао за око 150%, и тиме достигао ниво који је незнатно испод његовог рекорда свих времена, а то је 19.666 долара.

Раст најпознатије светске криптовалуте подстакнут је потражњом за ризичнијом имовином, али оном која важи за отпорну на инфлацију. Ту су, свакако, и очекивања да ће дигитални новац ускоро бити широко прихваћен као средство плаћања.

Дванаестогодишња историја биткоина "зачињена" је вртоглавим успонима, али и оштрим падовима.

Овај актуелни пад трговци тумаче кроз настојање улагача да искористе рекордну вредност биткоина и остваре профит од инвестирања, а као један од узрока наводи се и твит генералног директора велике берзе криптовалута "Coinbase", Брајана Армстронга, у којем он изражава забринутост због увођења строгих правила у овој области.

Биткоин је данас са собом повукао и мање криптовалуте, а други по величини - етереум, пао је за око 13 одсто. XРП се стропоштао за чак 20 процената.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

УВЕРТИРА ЗА ВЕЛИКО ФИНАЛЕ КУПА КРАЉА: Битка на Метрополитану без калкулација