РУСИ ИЗВРШИЛИ ЗАСТРАШУЈУЋЕ БОБМАРДОВАЊЕ: Небо гори, земља подрхтава

Novosti online

28. 11. 2020. у 15:48

СИРИЈСКЕ и руске ваздухопловне снаге наставиле су операције изнад централне Сирије овог викенда, пошто су њихови ратни авиони покренули неколико ваздушних напада на положаје Исламске државе (ИСИС/ИСИЛ/ИС/Даеш) у провинцијама Бадија Ал-Шам и источна Хама.

РУСИ ИЗВРШИЛИ ЗАСТРАШУЈУЋЕ БОБМАРДОВАЊЕ: Небо гори, земља подрхтава

Фото: Принтскрин

Према извештајима са терена, сиријски и руски ратни авиони започели су ударе на скровишта Исламске државе у пустињском региону у суседном округу Ал-Саан у Хами, преноси АМН.

Они су проширили своје ударе на јужни регион гувернората Ал-Ракка, где су погодили положаје Исламске државе код историјског града Ал-Ресафе.

У извештајима се наводи да ће се сиријско и руско ратно ваздухопловство окренути јужно од Ал-Ракка-е како би гађали борце Исламске државе у североисточном делу провинције Хомс, пошто су постигли низ директних удараца на терористичке положаје.

Овај најновији ваздушни напад руских и сиријских ваздухопловних снага догодио се само неколико дана након што је Исламска држава покренула моћан напад на положаје Сиријске арапске војске (САА) у близини Итхрије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!

ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".

27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

Коментари (0)

ЗА ЦЕНЗУРУ! Дакота у провидној чипки - без грудњака и гаћица