НАЈАВЉЕН ШТРАЈК У АМАЗОНУ: Нови штрајк планиран је за понедељак увече и требао би да траје до касно у уторак

Танјуг

30. 11. 2020. у 00:21

РАДНИЧКИ синдикат "Верди" у Немачкој позвао је раднике у немачком складишту "Амазона" на други штрајк за недељу дана.

НАЈАВЉЕН ШТРАЈК У АМАЗОНУ: Нови штрајк планиран је за понедељак увече и требао би да траје до касно у уторак

Фото: Танјуг/АП

Нови штрајк планиран је за понедељак увече и требао би да траје до касно у уторак, саопштено је из синдиката "Верди".

У штрајку прошле недеље, који је трајао од четвртка до суботе, учествовало је више од 500 радника, пренели су немачки медији.

Из "Вердија" наводе да тај синдикат још од 2013. организује штрајкове у "Амазону" у Немачкој, највећем тржишту те америчке компаније и изражавају наду да ће, заједно са другим синдикатима, присилити компанију да прихвати колективне уговоре какви се примјењују за запослене у малопродаји у другим фирмама.

Портпарол "Амазона" рекао је у октобру да је компанија запосленима понудила "одличне плате", уз погодности и радне услове који се могу упоредити са осталим великим послодавцима у Немачкој.

Америцки малопродајни гигант забележио је пораст продаје, јер су ограничења у борби против корона вируса натерала потрошаце да купују онлајн, што је отежало задржавање конкурентности компанијама које не послују на тај начин.

Из "Вердија" тврде да је управо то аргумент за повећање плата и додају да радници "Амазона" нису били довољно заштићени у пандемији корона вируса.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Запад у шоку, Русија слави: Конор Мегрегор постао православац!? Фотографије које је објавио изненадиле су свет!