РАЦИЈЕ ШИРОМ НЕМАЧКЕ: Полиција од ултрадесничара запленила ножеве, мачете, самостреле, бајонете

Тањуг

01. 12. 2020. у 18:08

НЕМАЧКА полиција спровела је рације у три савезне државе након што је влада забранила ултрадесничарску групу „Волфбригаде 44“. У акцији је учестовало 180 полицајаца који су у домовима припадника те групе пронашли оружје и пропагандни материјал.

РАЦИЈЕ ШИРОМ НЕМАЧКЕ: Полиција од ултрадесничара запленила ножеве, мачете, самостреле, бајонете

Фото: ЕПА

Полиција је претресла домове 11 чланова групе „Волфбригаде 44“, у савезним државама Хесен, Мекленбург-Западна Померанија и Северна Рајна-Вестфалија.

Пронађени су ножеви, мачета, самострел, бајонети...

Портпарол министарства унутрашњих послова је изјавио да ће се свако ко се буде борио против основних вредности немачког слободног друштва суочити са одлучним реакцијама владе.

Ова група основана је 2016. године и залаже се за поновно успостављање нацистичке диктатуре, наводи АП.

​Познато је да група поседује оружје и да су њени припадници учествовали у ултрадесничарским протестима.

Раније у току ове године влада је забранила неколико других ултрадесничарских група.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ПОТПУНИ ХАОС У МАЂАРСКОЈ: Ови људи су заменили Орбана? (ВИДЕО)