НАПАДНУТА ТУРСКА ВОЈНА БАЗА: Жесток ударац за Ердогана, има и мртвих (ВИДЕО)
ОСЛОБОДИЛАЧКЕ снаге Африна под вођством Курда, гађале су седиште турских оружаних снага у северозападном округу Алеп Африн, усред растућих тензија у северном делу земље.

Фото: Принтскрин/Новости илустрација
Према извештајима, Ослободилачке снаге Африна недавно су гађале турску војну базу у региону Африн, која је заузета од Јединица за заштиту народа (ИПГ), коју воде Курди, током акције коју је 2018. године подржала Анкара, пише АМН.
На видео снимку објављеном убрзо након напада, виде се ослободилачке снаге Африна како нападају турско војно седиште и касније тврде да је у том процесу убијено чак пет чланова.
Ослободилачке снаге Африна помало су мистериозна група јер се о њиховом вођству и саставу не зна много. Верује се да су први пут формирани убрзо након што су милитанти које подржавају Турци заузели регион Африн од Јединица за заштиту народа у марту 2018. године.
Турски милитанти оптужили су их да су издвојена или спаваћа ћелија ИПГ-а, међутим, то није потврђено.
(Србија данас)
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)