ЕПИДЕМИЈА ГУБИ СНАГУ У ФРАНЦУСКОЈ: За дан преминуле 324 особе 12.696 новозаражених
У ФРАНЦУСКОЈ је у четвртак било 12.696 новозаражених од ковида.

Фото Тањуг АП
За један дан, преминула су 324 пацијента. Број особа на болничком лечењу спао је за 310, на 26.703.
Мањи је и број људи на реанимацији, за 63, и сада их има 3.425. Попуњеност капацитета на интезивној нези спала је на 67,5 одсто.
Проценат позитивних у односу на тестиране сада износи 10,8 одсто.
Један заражени у просеку сада у просеку зарази само 0,58 особа, што је изузетно мало, и показује да епидемија у овој фази губи снагу, и поред незнатног повећања од 0,2 одсто.
На сто хиљада становника сада су 93 заражена.
И поред свега, власти поручују да се ситуација побољшава, али да је још осетљива.
Тренутно се веома буне запослени на скијалиштима која ће због прописаних мера остати затворена за Божић и Нову годину. Уместо да евентуално одговоре на затеве представника ове бранше, француске власти су преко ЕУ интервенисале да и околне земље учине исто, и затворе своје зимске центре, да се не би давао лош пример Французима.
Премијер Кастекс је, такође, саветовао Французе да их током престојећих празника за трпезом буде највише шесторо, не рачунајући децу.
Препоручујемо

РЕДОВИ И КОД ФРИЗЕРА: Ублажене мере, Чеси похрлили у ресторане и продавнице (ФОТО)
03. 12. 2020. у 23:07

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО: Ево када сутра тачно први пацијенти стижу у ковид болницу у Батајници
03. 12. 2020. у 22:30

ЗАХУКТАВА СЕ БОРБА: У Русији се тренутно развија десетак вакцина против ковида
03. 12. 2020. у 21:49

ДА НЕ БИ ДОШЛО ДО ПАДА ЗАПОСЛЕНОСТИ: Шпанија разматра увођење четвородневне радне недеље
03. 12. 2020. у 21:39

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

УСТАШЛУК НА ДЕЛУ И Хрватски кардинал велича Томпсона - тотално лудило у Хрватској
КОЛИКО је Хрватска огризла у мржњи према Србима говори чињеница да је чак и тамошњи кардинал говорио о концерту Топсона познатог по песмама које величају клање Срба.
24. 04. 2025. у 17:01
Коментари (0)