ТРАМП НЕ ОДУСТАЈЕ: Тексас Врховном суду поднео тужбу против четири савезне државе!
АМЕРИЧКА савезна држава Тексас поднела је Врховном суду САД тужбу против држава Џорџија, Мичиген, Пенсилванија и Висконсин, називајући незаконитим измене изборних процедура које су начиниле због пандемије вируса корона, преноси Ројтерс.
Фото: ЕПА
Тужба, који је објавио републиканац и генерални правобранилац државе Тексас Кен Пакстон, поднета је Врховном суду, што је дозвољено за одређене парнице између држава.
Тексас, у којем су на власти републиканци, оптужио је изборне званичнике у четири државе да нису успели да обезбеде да избори путем мејла буду заштићени од превара, чиме се, како се наводи, умањује тежина гласова држава које се законито придржавају изборне структуре која је дефинисана Уставом.
Изборни званичници у овим државама тврде да нису пронашли доказе о преварама који би изменили резултат избора. Велики број Американаца гласао је путем мејла како би избегао излажење на бирачка места и ширење ковид-19.
Тексас од Врховног суда тражи да електорски гласови у четири државе, укупно 62, не буду урачунати у укупан збир гласова. Бајден је освојио 306 електорских гласова, 36 више од неопходних 270, док је Трамп освојио 232 гласа.
Држава Тексаса од Врховног суда тражи и да помери крајни рок за гласање Изборног колегијума, који треба да буде одржан 14. децембра.
Ово је најновији у низу правних напора које имају за циљ да преокрену резултате на председничким изборима у корист Доналда Трампа.
Трампова кампања и његови савезници уложили су жалбе у Џорџији, Мичигену, Пенсилванији, Висконсину и другим државама, тврдећи да је на изборима било превара, које су одбијене на суду.
Препоручујемо
НЕРЕДИ У АМЕРИЦИ: Потукле се Трампове присталице и припадници Антифе (ВИДЕО)
06. 12. 2020. у 11:56
"ВИДИМО СЕ ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНЕ" Трамп ће се поново кандидовати за председника?
02. 12. 2020. у 10:52
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (2)