АМЕРИКА ПОНОВО НА НОГАМА: Полиција тражила бегунца па убила црнца, невини младић упуцан испред брата и баке!
АМЕРИЧКО министарство правосуђа саопштило је у уторак да ће помоћи Федералном истражном бироу (ФБИ) у истрази након што је полиција у Коламбасу (савезна држава Охајо) саопштила да је полицајац, који је учествовао у потери за осумњиченом особом, убио невиног двадесеттрогодишњег Афроамериканца Кејсија Гудсона.

Фото: Принтскрин
Припадник америчке Маршалске службе, у саставу Министарства правде, тражио је бегунца, али се, након што је пуцао и убио Гудсона, испоставило да он није та особа. Младић никада није био кажњаван, нити осуђиван.
Адвокати породице Гудсон тешко оптужују полицију. Његова мајка Тамала Пејн изјавила је за ЦНН да је полицајац пуцао у Кејсија док је откључавао врата свог стана. Младић се срушио на очиглед петогодишњег брата и бабе старе 72 године. Гудсон се управо вратио од зубара и носио је сендвиче које је купио за себе и породицу.
Код себе је имао и оружје, али је имао дозволу. Полицајац је наводно раније приметио да је наоружан, преноси Си Ен Ен.
Како преносе медији, пре него што је полицајац убио Афроамериканца, између њих је избила расправа. Адвокат породице Шон Волтон изјавио је за ЦНН да полиција није имала уверљиво објашњење зашто је пуцала. Како наводи полиција, није било других очевидаца овог немилог догађаја, нити постоји снимак камером.
Адвокат породице позвао је власти да пруже одговоре породици и затражио да полицајац одговара.
Из године у годину, у Америци су све гласнији протести због полицијског насиља над Афроамериканцима. Најпознатија жртва је Џорџ Флојд, који је преминуо у Минеаполису (Минесота) након што му је полицајац клечао на врату.
(Блиц)
Препоручујемо

ТРАМП НЕ ОДУСТАЈЕ: Тексас Врховном суду поднео тужбу против четири савезне државе!
08. 12. 2020. у 20:04

НЕРЕДИ У АМЕРИЦИ: Потукле се Трампове присталице и припадници Антифе (ВИДЕО)
06. 12. 2020. у 11:56

АМЕРИКА ПОД УЗБУНОМ, ПОЧИЊЕ ОСВЕТА: Највећа иранска флота икада креће према Карибима!
07. 12. 2020. у 17:45

"ПОГЛЕДАЈ СИНЕ ОВЕ ЛЕПОТЕ, СЛУШАЈ ЗВОНА КАКО БРУЈЕ..." Васић поделио емотивну слику са крштења сина у Грачаници - "Остварио Бог ми сан..."
ГЛУМАЦ Милан Васић јуче је у манастиру Грачаница крстио сина Деспота.
28. 09. 2025. у 12:35

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (2)