ОВА ОДЛУКА ТРАМПА ЈЕ РАЗБЕСНЕЛА РУСЕ: "Америка крши међународно право" - тврде у Москви
ЗАМЕНИК министра спољних послова и специјални изасланик председника Русије за Блиски исток и Африку изјавио је данас да америчко признање суверенитета Марока над Западном Сахаром представља кршење међународних правних норми.

Фото: ЕПА
- Ово је кршење међународног права. Постоје одговарајуће резолуције, постоје мисије УН о референдумима у Западној Сахари, тако да њено становништво може да одлучи о будућности ове територије на референдуму. Оно што су Американци урадили јесте једнострана одлука којом се потпуно прелазе границе међународног права и резолуције Савета безбедности УН, за коју су гласали и сами Американци - рекао је Богданов.
Он је, ипак, оценио да је "позитивно и вредно подршке" то што арапске земље "граде мостове с Израелом", преноси ТАС С.
- И сами имамо добре односе с Израелом и арапским земљама - истакао је Богданов.
Ипак, како је навео, важно је да не постоје "покушаји да се неко примора да буде пријатељ с неким другим, јер неки верују да овде постоји скривена антииранска агенда".
Амерички председник Доналд Трамп објавио је у четвртак да су се Израел и Мароко договорили да успоставе дипломатске односе.
Марокански краљ Мохамед VI касније је рекао да сматра да су преговори између Израела и Палестина једини начин да се реши сукоб на Блиском истоку.
Препоручујемо

"НОВИ ГРАЂАНСКИ РАТ У АМЕРИЦИ": Укупно 44 државе изабрале страну у сукобу око избора
11. 12. 2020. у 11:43

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (1)