НИКО НЕ ЗНА ГДЕ СУ: Нестало 400 ученика после упада наоружаних бандита у школу

Тањуг

13. 12. 2020. у 14:05

НЕКОЛИКО стотина средњошколаца нестало је после напада наоружаних бандита на школу у држави Кацина на северозападу Нигерије, саопштила је нигеријска полиција.

НИКО НЕ ЗНА ГДЕ СУ: Нестало 400 ученика после упада наоружаних бандита у школу

Фото: ЕПА

Велика група бандита наоружаних "калашњиковима" појавила се на својим мотоциклима и почела да пуца, због чега су људи дали у бег, изјавио је представник полиције Гамбо Иса, наводи АП.

- Они су синоћ напали средњу школу са више од 800 ученика. Спасено је више од 200 ученика, али се 400 воде као нестали - изјавио је Гамбо.

Он је додао да су се војска и авијација придружили потрази за несталим ученицима.

Особље обезбеђења у школи успело је да пружи отпор нападачима пре него што је стигло полицијско појачање, саопштили су званичници.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: Време је да се прогоне људи

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.

22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ДРАМА У КРАЉЕВСКОЈ ПОРОДИЦИ: Рођака (20) нађена мртва, пронађено и оружје - полиција се огласила о смрти студенткиње