ЛАВРОВ ОПТУЖИО АМЕРИКАНЦЕ: Субверзивне акције САД су главна сметња решавања иранског нуклеарног споразума
СУБВЕРЗИВНЕ акције Сједињених Америчких Држава остају главни дестабилизујући фактор у примени Заједничког свеобухватног акционог плана за решавање ситуације око иранског нуклеарног програма, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров током видео-конференције на тему иранског нуклеарног програма.
Фото: АП
- Главни дестабилизујући фактор у процесу практичне примене нуклеарног споразума биле су и остале субверзивне акције САД-а, којима не да мира мисао да је, упркос њиховом 'невероватном притиску', Заједнички свеобухватни акциони план сачуван. Резолуција Савета безбедности Уједињених нација 2231 примењује се у ранијем режиму и није било поновног покретања раније одбијених резолуција - саопштило је Министарство спољних послова Русије.
Лавров је нагласио да је доследна примена постојећих споразума једини начин за нормализацију ситуације.
Сви учесници Заједничког свеобухватног акционог плана у решавању ситуације око иранског нуклеарног програма изразили су приврженост преузетим обавезама и потреби да се он сачува, навела је дипломатска служба.
- Руска страна је нагласила да се рецепти за нормализацију Заједничког свеобухватног акционог плана налазе у њему и да је ово пут доследне примене споразума свих земаља које су га направиле и потписале - каже се у поруци.
Министар спољних послова Русије сматра да би повратак САД у Заједнички свеобухватни акциони план требало да се догоди без икаквих предуслова.
- Полазимо од чињенице да повратак САД-а Заједничком свеобухватном акционом плану треба да се догоди без икаквих предуслова. Спремни смо, заједно са осталим партнерима, да суштински радимо у овом правцу и помогнемо Американцима да крену правим путем, јер је то у нашем заједничком интересу - наводи се у извештају Министарства спољних послова Русије.
Лавров је на састанку нагласио да Русија одаје признање иранским изјавама о спремности да се врате у потпуности примени нуклеарног споразума чим то учине САД.
- Надамо се да ће овај сигнал чути не само садашњи учесници Заједничког свеобухватног акционог плана, већ и Вашингтон. Строго поштовање америчке стране одредби Резолуције 2231 Савета безбедности Уједињених нација није ствар избора, већ обавеза сваке државе садржана у члану 25 Повеље УН - приметило је Министарство спољних послова Русије.
Након састанка министара усвојена је заједничка изјава. Земље учеснице Заједничког свеобухватног акционог плана сложиле су се да наставе сарадњу.
- Руска страна је усмерена на даљи интензиван рад на систематској примени плана у свим његовим аспектима, ослањајући се на равнотежу интереса и принцип реципроцитета - закључило је Министарство спољних послова Русије.
(Спутњик.рс)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РЕКЛИ "НЕ" ЛАВРОВУ: Комшић и Џаферовић одбили састанак са руским шефом дипломатије
15. 12. 2020. у 09:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)