РАТ ВАКЦИНА ЈЕ У ТОКУ: Захарова открила у чему је снага Спутњика V
МЕДИЈСКИ рат који се води око вакцина против вируса корона је у току, а у њему снага Русије лежи у истини о њеним достигнућима, изјавила је за руске медије портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: ЕПА
- Нажалост, рат вакцина је већ у току. Ово је рат у свим сферама јер се догодила политизација ковида. Десила се инфодемија која је повезана са пандемијом. Део ове језиве стварности су, наравно, рат и вакцине и све што је повезано са црним ПР-ом о руским напорима или блокирањем информација о руским достигнућима - рекла је Захарова.
Она сматра да је важно да се одговори на дезинформације, да се оне оповргну и дају контрааргументи.
- Снага Русије лежи у истини, као и увек, истини о нашим достигнућима, о ономе што радимо - нагласила је Захарова.
Она је приметила да је у западној штампи видела много „гласина, нагађања, отворених глупости“ у вези са руском вакцином.
- Када нису пронашли ништа за шта би се ухватили, смислили су „генијалну" ствар, рекли су да је Русија лоша јер води кампању дезинформација на тему западних вакцина. То је апсурд. Рат вакцина је у току, али мислим да ово није рат научника, ово је рат политичара и оних бораца медијског фронта, са којима имамо посла на страницама углавном западног 'мејнстрима'. Они то емитују и на телевизијама - додала је Захарова.
Вакцина „Спутњик Ве“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету. Вакцина се заснива на проученој и провереној платформи хуманих аденовирусних вектора, чије су важне предности безбедност, ефикасност и непостојање дугорочних нежељених ефеката.
(Спутњик)
Препоручујемо
СИНОВАК ВАКЦИНА ЕФИКАСНА 91 ОДСТО: У Турској се планира имунизација девет милона људи
24. 12. 2020. у 19:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)