ЧЕТВОРИЦА РАЊЕНИХ У БОЛНИЦИ: Тужилаштво саопштило - пуцњава у Берлину повезана са организованим криминалом (ФОТО)
ПУЦЊАВА у којој су јутрос у ширем центру Берлина теже рањене четири особе повезана је са организованим криминалом, саопштено је из немачког државног тужилаштва.

Фото: EPA
- Због пуцњаве повезане са организованим криминалом, заједно са одељењем за убиства водимо истрагу против више осумњичених због покушаја убиства - објавило је тужилаштво на Твитеру.
Полиција је у раним јутарњим часовима после дојаве станара стигла на место инцидента, у берлинском кварту Кројцберг, преноси ''Тагешспигел''.
С обзиром на то да је до сукоба дошло у непосредној близини седишта владајуће Социјалдемократске странке Њемачке (СПД), прво се нагађало о политички мотивисаном инциденту, али је полиција одбацила такву могућност.
Тројица рањених мушкараца су пронађена у једном улазу, а четврти у каналу. Повређени су старости од 30 до 42 године и налазе се на болничком лечењу.
Починиоци припадају "истој криминалној групи као и жртве", саопштено је из тужилаштва.
Берлин је последњих година поприште све отворенијих сукоба криминалних банди, наводи ''Тагешспигел''.
Препоручујемо

ДРАМА НА НЕБУ: Земља која се граничи са Србијом дигла борбене авионе због руских дронова
У РУМУНИЈИ је била проглашена ваздушна узбуна у округу Тулча због масовног напада руских дронова на Украјину, саопштило је данас румунско Министарство одбране.
02. 07. 2025. у 11:13

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)
МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.
01. 07. 2025. у 12:48
Коментари (0)