ОТКРИВЕНО КАДА РУСИ ДОБИЈАЈУ С-500: "Прометеј" ће бити најбољи ПВО систем, убица сателита ће бранити велику земљу
СИСТЕМ противваздушне одбране С-500 „Прометеј“ биће предат руској војсци наредне године, саопштио је заменик министра одбране Русије Алексеј Криворучко.

Фото: Депоситпхотос
- Наредне године се планира завршетак тестирања и предаја војсци протваваздушног ракетног система С-500 и радара „Вороњеж“ - рекао је Криворучкко у интервјуу војном листу "Црвена звезда".
У августу ове године на форуму „Армија 2020“ потпредседник владе, задужен за војну индустрију Јуриј Ворисов саопштио је да су у Русији у току државна тестирања система С-500.
Главни командант Ваздушно-космичких снага Сергеј Суровикин саопштио је да С-500 може уништавати сателите и хипесонично оружје свих модификација у блиском свемиру.
(Спутњик)
Препоручујемо

ИЗРАЕЛ НАПАО СИРИЈУ: ПВО одбила напад, ракете одјекивале Дамаском! (ВИДЕО)
30. 12. 2020. у 08:55


ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа
МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.
08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

ПРЕГЛАСНИ ДОК ВОДЕ ЉУБАВ Комшије Миме Караџића хтеле да сазову савет: "Виђамо Миму, старог вука, како да не"
ГЛУМАЦ Мима Караџић ужива већ неко време са четири деценије млађом Наташом Станић.
08. 04. 2025. у 12:13
Коментари (0)