РУСКА ВОЈСКА НИЈЕ ОДМАРАЛА: Испраћено више од 4.000 летелица у близини граница Русије
ТОКОМ протекле године руска војска је открила и испратила око 2.900 борбених и отприлике 1.100 извиђачких летелица које су се приближавале руским границама, саопштила је прес-служба Министарства одбране Русије.
Фото: Принтсцреен
Радио-техничке трупе Ваздушно-космичких снага Русије су за годину дана идентификовале више од милион страних летелица. Истиче се да више од 6.000 војника радио-техничких снага свакодневно се налази на дежурству. Поред тога, они учествују у проверама дежурних снага противваздушне одбране.
- Упркос ограничењима повезаним са пандемијом вируса корона, радио-техничке снаге су 2020. године реализовале више од 100 тактичких војних вежби и специјалних тактичких обука са радио-техничким јединицама и јединицама Ваздушно-космичких снага - саопштило је Министарство одбране.
Отприлике трећина тих војних вежби одржана је на државним полигонима Ашулук у Астраханској области, Телемба у Бурјатији и Пембој у Републици Коми.
(Спутњик)
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)