ИНДИЈА ОДОБРИЛА ОКСФОРДСКУ ВАКЦИНУ: Ускоро почиње масовна имунизација у другој најмногољуднијој земљи на свету

Танјуг

02. 01. 2021. у 12:22

У ИНДИЈИ, другој најмногољуднијој земљи на свету са 1,35 милијарде становника, одобрена је вакцина фармацеутске компаније АстраЗенека и Универзитета Оксфорд за масовну имунизацију становништва од корона вируса.

ИНДИЈА ОДОБРИЛА ОКСФОРДСКУ ВАКЦИНУ: Ускоро почиње масовна имунизација у другој најмногољуднијој земљи на свету

Фото: ЕПА

Индијски министар за информисање и медије Пракаш Џавадекар јутрос је на конференцији за новинаре потврдио да су надлежне индијске институције одобриле ову вакцину чиме је отворен пут за почетак масовне вакцинације и у овој земљи која, после САД, има највећи број потврђених случајева ковида-19 у свету, преноси Ројтерс.

Министар Џавадекар је најавио да су још најмање 3 вакцине у поступку добијања званичне дозволе за употребу, а према постојећим плановима у првих 6 до 8 месеци требало би да буде вакцинисано око 300 милиона грађана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - Смрадови су преко Дрине прешли - а тврди да песму никад није изводио

ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио

БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.

02. 12. 2025. у 12:35

Коментари (0)

ГДЕ ЈЕ САД ОНА МАЛА?! Србија победила Шпанију на Светском првенству, а ево шта су српске рукометашице потом урадиле у свлачионици (ВИДЕО)