КИНЕЗИ ДЕМАНТУЈУ АМЕРИЧКОГ БЕЗБЕДЊАКА: То су неквалитетне лажи и гласине, вирус није побегао из лабораторије

Новости онлине

04. 01. 2021. у 13:50

ИЗЈАВЕ заменика америчког саветника за националну безбедност Метјуа Потинџера да је вирус корона САРС-ЦоВ-2 побегао из лабораторије у Вухану представљају неквалитетне лажи и гласине, изјавила је портпаролка кинеског Министарства спољних послова Хуа Чунјинг.

КИНЕЗИ ДЕМАНТУЈУ АМЕРИЧКОГ БЕЗБЕДЊАКА: То су неквалитетне лажи и гласине, вирус није побегао из лабораторије

Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен

- Потинџер је високи званичник и, супротно очекивањима, и даље понавља ове неквалитетне лажи и гласине. Заиста се надам да ће америчка страна разјаснити да ли је ово Потинџерово лично мишљење или званични став америчке администрације - рекла је Хуа на брифингу.

Она је нагласила да су „такозвану теорију о вештачком пореклу вируса или бекству из лабораторије“ оповргли готово сви еминентни стручњаци у овој области, укључујући и америчке.

- Ако Сједињене Америчке Државе дају такве изјаве, онда тражимо да нам доставе доказе - истакла је она.

Раније је британски лист „Дејли мејл“ писао да је Потинџер изјавио да је највероватнија теорија према којој је узрок пандемије бекство вируса корона из лабораторије у Кини. Према његовим речима „све је више доказа да је лабораторија највероватнији извор вируса“.

Раније је саопштено да ће међународна мисија коју води Светска здравствена организација (СЗО) отићи у кинески Вухан у првој недељи јануара како би истражила извор вируса корона.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ЕДИТИН ДЕЧКО ОДАВНО ЈЕ ПОЗНАТ ЈАВНОСТИ: Због убиства своје девојке покушао је отмицу