СА РЕЧИ ПРЕШЛИ НА ДЕЛА: Иран почео обогаћивање уранијума до 20 одсто
ИРАН је покренуо процес обогаћивања уранијума на нуклеарном објекту Фордо ниво од 20 одсто, саопштио је званични представник Владе Али Рабија.

Фото АП
- Председник Ирана је пре неколико дана издао указ о примени закона о стратешким акцијама за укидање санкција. Пре неколико сати почео је процес испоруке гаса UF6 (хексафлуорида уранијума). Први производ ће бити добијен кроз неколико сати - рекао је Рабија, преноси агенција Фарс.
Међународна агенција за атомску енергију (ИАЕА) потврдила је у извештају достављеном земљама чланицама да је у Ирану покренут виши ниво процеса обогаћивања уранијума од досадашњег који се одвијао у оквирима споразума са светским силама из 2015. године, изјавио је ирански амбасадор при овој агенцији УН Казим Гарибабади.
Он је потврдио да се са досадашњег процеса обогаћивања уранијума до 4,1 одсто, прешло на обогаћивање првих 137,2 килограма уранијума до нивоа од 20 одсто, колико је Иран већ успешно успевао да обогаћује уранијум пре постизања споразума 2015. године.
(Спутњик)
Препоручујемо

„ИРАН ЖЕЛИ ДА ПРОИЗВЕДЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ”: Застрашујуће упозорење Нетанијахуа
04. 01. 2021. у 13:49

ИРАН ТУГУЈЕ ЗА СОЛЕЈМАНИЈЕМ: Погледајте шта се догађа испред америчке амбасаде (ВИДЕО)
03. 01. 2021. у 15:43

ОСВЕТА ЗА СОЛЕЈМАНИЈА: Иран приказао како ће ракетама напасти Америку! (ВИДЕО)
02. 01. 2021. у 21:45

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (2)