ОРБАН КОМЕНТАРИСАО РУСКУ ВАКЦИНУ: Добра је, али је нема довољно!
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан високо је оценио руску вакцину против вируса корона, али сматра да је неће бити довољно за вакцинацију у његовој земљи.
Фото: ЕПА
- Знамо да је руска вакцина добра, али је нема довољно и вероватно је неће ни бити због ограничене производње. Са друге стране, кинеска вакцина више обећава: изгледа да ће она бити доступна раније, и у великим количинама - рекао је Орбан, преноси агенција МТИ.
Мађарски премијер је подсетио да ће Мађарска добити милионе доза вакцина у оквиру заједничке наруџбине ЕУ од западних фармацеутских компанија, али држава разматра и могућност куповине вакцина од Русије, Кине и Израела.
- У идеалним условима би требала да постоји могућност избора: да ли ћете се вакцинисати вакцином са Запада или из Кине, иако кинеска још увек није доступна - објаснио је он.
Мађарска је у новембру постала прва земља ЕУ која је добила прототипе руске вакцине Спутњик Ве (Спутник В) за испитивање.
(Спутњик)
Препоручујемо
КАДА ЋЕМО СЕ РЕШИТИ МАСКИ? Др Кон: Вакцинисати 3,5 милиона људи у Србији!
04. 01. 2021. у 09:31
ЖЕЛЕ ДА УБРЗАЈУ ИМУНИЗАЦИЈУ: У САД разматрају вакцинацију са пола дозе вакцине!
03. 01. 2021. у 23:54
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)