БЕЛОРУСИЈА СЕ ПОПТУНО ИНТЕГРИШЕ СА РУСИЈОМ: Лукашенко јасно рекао - ослањамо се на старијег брата
РУСИЈА и Белорусија треба да прошире интеграционе процесе у свим сферама, рекао је белоруски лидер Александра Лукашенко у интервјуу „Русија 1“.
Фото: ЕПА
- Треба да интегришемо економију, људе итд. Не треба апсолутно ништа спречавати. Напротив, треба да будемо ближе Русији и тада ће се решити и политичка питања. Када људи виде да тридесет година тапкамо у место у изградњи Савеза две државе, они постављају логично питање: зашто? - рекао је Лукашенко.
Он је навео да Белоруси сматрају све Русе својом браћом, подсетивши да две државе имају исти корен.
- Белоруси се увек могу ослонити на старијег брата – Русију. У исто време, Русија зна да би јој, без Белорусије, било тешко са Западом - додао је председник.
Он је у интервјуу најавио да би нацрт измене Устава републике могао бити припремљен до краја ове године и да би могао бити усвојен на референдуму. О томе ће се више знати на Белоруском народном сабору који је заказан за фебруар.
(Спутњик)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (1)