ТРИ НАЈВЕЋА ИЗАЗОВА КОЈА СУ ПРЕД РУСИЈОМ: Ево шта ће бити у фокусу политике 2021. године - нема показивања слабости

Новости онлине

10. 01. 2021. у 14:34

РУСКИ сенатор Алексеј Пушков навео је три проблема са којима ће се Русија ове године суочити: излаз из пандемије, диктат интернет-гиганата, као и промене унутар Сједињених Држава и њихове спољне политике.

ТРИ НАЈВЕЋА ИЗАЗОВА КОЈА СУ ПРЕД РУСИЈОМ: Ево шта ће бити у фокусу политике 2021. године - нема показивања слабости

Фото АП

- Одговор на први – вакцинација и смањење степена рањивости становништва. Одговор на други – закон против цензуре на интернету који је тек ступио на снагу… плус развој сопствене интернет платформе - навео је сенатор, нагласивши да сумња да ће велики интернет-гиганти поштовати руске захтеве.

Одговор на трећи проблем, по његовом мишљењу, зависиће од способности Русије да се бори против притисака САД који ће се, највероватније повећати.

При том, наводи Пушков, сваки знак слабости Москве у Вашингтону ће бити схваћен као доказ успеха притисака и довешће до њиховог пооштравања.

Сенатор ипак сматра да могућим дијалог по неким питањима са америчком администрацијом на пример, о продужењу СТАРТ 3. Међутим, он ће бити ограничен и неће утицати на међусобне односе.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

Коментари (0)

КАЖИ ЖИКИ: Јапански хороскоп је прорекао Трампов успех